Düzenli Yapılan Egzersizin Sağlığa Faydaları

Egzersizin Faydaları

Egzersiz, kendinizi daha dinç ve dinamik hissetmenizi sağlamanın yanı sıra birçok hastalığa karşı korunmanıza da yardım eder. Hızlı yaşlanmayı tetikleyen pek çok sağlık sorununun çözümünde düzenli egzersiz alışkanlığı kilit bir noktadır.

Kansızlık ve Beslenme

Kansızlık ve Beslenme

Ülkemizde sık rastlanan besin öğesi yetersizliğine bağlı hastalıkların başında demir eksikliği anemisi gelmektedir. Genel olarak bayanlarda ve çocuklarda sık görülürken; gebelik, emziklilik gibi özel durumu olanlar, vejetaryen...

Yeme Davranışı Bozuklukları

Adölesan Çağda Beslenme

Yeme Bozuklukları anoreksiya nervoza , bulimiya nervoza ve son yıllarda tanımlanan tıkınırcasına yeme bozukluğu gibi psikiyatrik hastalıkların içinde yer aldığı bir tanı grubudur.

Adölesan Çağda Beslenme

Adölesan Çağda Beslenme

Bireyin büyümesi, gelişmesi, fiziksel işlevlerini yerine getirebilmesi ve sağlığını koruyabilmesi için günlük tüm besin öğelerini ve ihtiyacı olan enerjiyi besinler yoluyla yeteri kadar alması gerekir.

Bebek Beslenmesi

Bebek Beslenmesi

Bebek beslenmesinde o kadar çok doğru bilinen yanlış vardır ki en eğitimli anneler bile bu bilgi kirliliğinin etkisi altında kalmaktadır. Özellikle ilk doğumunu yapmış hemen her annenin bu konuda sıkıntı çektiği bir gerçektir.

GDO (Genetiği Değiştirilmiş Gıdalar)

GDO (Genetiği Değiştirilmiş Gıdalar)

Bitkilerin dayanıklılığını artırarak pestisit kullanımını azaltmak için Gen Transferi Teknolojisi geliştirilmiştir. Ancak bitkilerin dayanıklılığı artarken lezzeti ve genel özellikleri kaybolmaktadır.

Kanser ve Beslenme

Kanser ve Beslenme

Kanser önlenebilir bir hastalıktır. Kanser oluştuktan sonra ilaç ve cerrahi tedavi zor, zahmetli ve yüksek maliyetlidir. Kanser oluşumunu önleyecek tedbirlerin alınması ise kolay ve ucuzdur.

Metabolik Hız

Metabolik Hız

Vücudumuzda her an birbirine bağlı olarak çalışan birden çok sistem mevcuttur. Herhangi bir sistemin aksaması tüm dengeleri bozabilir. Metabolik hız kişinin yaş, cinsiyet, yaşam şekli, mevcut sağlık sorunu, kullandığı ilaçlar ve beslenme...

Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Beslenme

Beslenme: Bireyin büyümesi, gelişmesi, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşaması için gerekli olan besinleri vücuda alıp kullanabilmesidir. Beslenme, açlık duygusunu bastırmak, karın doyurmak ya da canının çektiği şeyleri yemek içmek...